
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.45 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Interface | CAN, I²C, IrDA, SPI |
| Memory Size | 1 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 119 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.13 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of ADC Channels | 24 |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Density | 8 Mb |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 119 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 10 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 110 °C |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Core Architecture(core/core processor) | HCS12X |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
Stock: 107
Distributors
pcbx
Unit Price$21.20226
Ext.Price$21.20226
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $21.20226 | $21.20226 |
| 10 | $17.92274 | $179.22740 |
| 25 | $15.87690 | $396.92250 |
| 50 | $15.32578 | $766.28900 |
| 100 | $14.79370 | $1479.37000 |
| 300 | $14.19354 | $4258.06200 |
| 500 | $14.11941 | $7059.70500 |
| 1000 | $14.04567 | $14045.67000 |
| 3000 | $13.97232 | $41916.96000 |
| 5000 | $13.89944 | $69497.20000 |
